Teden mobilnosti in dan brez avtomobila v skupini Slončki

01. 10. 2020

Teden mobilnosti smo začeli 16. septembra in ga zaključili v petek, 25. septembra.

Pogovarjali smo se o tem, kako prihajajo v vrtec (peš, s kolesom ali avtom). Spoznavali smo, kaj potrebuje pešec za varno pot. V bližini smo si ogledali poti za pešce, kako so označene in prometne znake. Igrali smo se spomin s slikami prometnih znakov in povedali, kakšne oblike in barve so. Preko knjig in slik smo si ogledali različna vozila in povedali, kje se vozijo. Vozila smo preštevali. Težko so dočakali dan brez avtomobila, saj smo imeli takrat kolesarjenje na vrtčevskem parkirišču. Starejši so se vozili s kolesi, mlajši pa s poganjalčki in skiroji.

Brali smo zgodbe in deklamacije o vozilih, še posebej pa o kolesih. V mestu smo si ogledali soboška kolesa.

Barvali so prometne znake in semaforje, še najbolj pa so bili navdušeni nad barvanjem velikih kartonastih škatel, ki smo jih preuredili v avtomobile. Največje veselje je bila vožnja s temi avtomobili, saj so lahko sami notri sedeli.

 

Več slik si lahko ogledate tukaj.