Teden mobilnosti in dan brez avtomobila v skupini Medvedki

01. 10. 2020

Tudi v vrtcu Lavra smo obeležili “Evropski teden mobilnosti”. Med 21. in 23. septembrom smo v dopoldanskem času zaprli parkirišče in ga spremenili v otroško igrišče oziroma v kolesarsko stezo.  Skupine so se razvrstile po dnevih in v sredo je bila na vrsti skupina medvedki. Otroci so v vrtec pripeljali svoja kolesa, poganjalce, skiroje in seveda tudi čelade.

Na parkirišču jim je vzgojiteljica s pomočjo označevalcev, majhnega semaforja in prometnih znakov pripravila progo, po kateri so se zapeljali ob upoštevanju navodil in seveda luči na semaforju. Tako so se otroci seznanili s pravili v prometu in hkrati pokazali spretnost pri vožnji s svojim prevoznim sredstvom, hkrati pa s tem opravili še nalogo za športni program “Mali sonček”.

Bili so zelo spretni in veliko jih že obvlada vožnjo s kolesom brez pomožnih kolesc.

Tovrstna dejavnost je bila otrokom v veliko veselje, zato bi jo morali ponoviti večkrat.

 

Liljana Obal Zrnko

 

 

Več slik si lahko ogledate tukaj.