God bl. Lavre

22. 01. 2021

Na god naše zavetnice, bl. Lavre Vicuña, smo se pripravljali dva tedna. Poslušali smo zgodbe o njenem življenju, prepevali pesmi in počastili njene relikvije. Za vse zaposlene v vrtcu smo pripravili lep spominček: njeno podobico na podstavku, okrašenem s srčki. Sam praznik smo obeležili z obhajanjem svete maše. Kaplan Aljaž je v pridigi obnovil najpomembnejše dogodke njenega življenja in nas spodbudil, naj jo posnemamo in se ji priporočamo. Da bi nam lažje šlo, nas je blagoslovil in nas pošteno pokropil z blagoslovljeno vodo.

Popoldne pa so vsi otroci iz enote Murska Sobota imeli priložnost priti do vrtca in prejeti darilo, ki ga je pustil zanje sv. Miklavž v vrtcu in dedek Mraz na občini ter spomniček ob proščenju v vrtcu. Srečanje z njimi je bilo kratko, a zelo prisrčno. Nekateri se že veselijo, da pridejo kmalu spet v vrtec.