Projekti Vrtca Lavra

Projekt Posadimo drevo

V prizadevanju za zmanjšanje ogljičnega odtisa bomo delovali skupaj z naravo. Zato bomo povabili družine, da ob posebnih priložnostih, kadar koli v šolskem letu, posadijo ali podarijo drevo. Ob koncu šolskega leta bomo pripravili razstavo fotografij teh dogodkov. Vrtec za božič kupi živo smrečico in jo nato posadi v naravo.

Razstava o liturgičnih časih

Na začetku vsakega posebnega časa v cerkvenem letu bomo staršem predstavili didaktični material, ki ga uporabljamo z otroki:

• mesec rožnega venca (oktober)
  • adventne legende Zvezdica v svetilki (december)
  • postni čas (marec)
  • velikonočni čas (april)
  • šmarnice (maj)

K ogledu bomo povabili tudi župljane, zunanje sodelavce, sorodnike in prijatelje vrtca.

Adventni bazar

Otroci in vzgojiteljice bodo pripravili izdelke iz naravnih materialov in jih na drugo adventno nedeljo, 8. 12. 2024, ponudili na ploščadi pred cerkvijo v Murski Soboti. Tako bomo predstavili svoj delo širši javnosti.

Projektni teden o zvoku

Vse šolsko leto bomo razvijali slušno pozornost otrok. En teden v februarju bodo vse dejavnosti namenjene raziskovanju zvoka. Za male šolarje bomo imeli delavnice s fizikalnimi poskusi.