Družina – moje sanje

03. 04. 2024

Vsak od nas nekaj sanja, hrepeni po nečem. Ne sanjaj življenja, živi sanje. In kje so se začele sanje vsakega izmed nas? Nikjer drugje kot v družini.

V tednu družine, ki poteka od 19. do 25. 3. 2024, se z hvaležnostjo spominjamo svojih staršev. Zahvaljujemo se jim za dar življenja, modrost, vrednote, vzgojo in ljubezen. V ta namen smo jim v začetku pomladi pripravili kulturno prireditev. Otroci so nastopili z izvirnimi deklamacijami, pesmijo in plesom. Ker je geslo letošnjega vezila “Sanje, ki prebujajo sanje”, smo se spomnili tudi naših sanj ob 30-letnici vrtca Lavra. Otroci so dramatizirali sanje, ki jih je imel don Bosko pri devetih letih. Te so bile začetek preventivnega sistema. Spomnili smo se tudi na nebeškega Očeta in na mamo Marijo ter jima z molitvijo in pesmijo izročili svoje družine. Otroci so na koncu prireditve mami in očetu z velikim objemom podarili skromno pozornost, ki so jo sami izdelali.

Dopustimo si sanjati.

Mateja Barat