Lavra, Lavra, Lavra, lepa deklica

23. 01. 2024

Danes je dan, ki ga dal je Gospod! Radujmo se, veselimo se ga!

Danes je praznik našega vrtca, dan, ko v nebesih praznuje njegova zavetnica bl. Lavra Vicuña. Vsi smo se ga veselili in se nanj pripravljali že v devetdnevnici, ko so otroci poslušali zgodbe iz življenja bl. Lavre in po njenem zgledu zbirali rožice za dobra dela. Otroci so v kotičkih poslušali tudi o Dobrem pastirju, spoznavali mašne dele in mašniška oblačila.

Za Lavrin praznik smo se zbrali v cerkvi Marijinega rojstva na Tišini vsi: otroci in vzgojiteljice iz enote Tišina ter otroci in vzgojiteljice iz enote Murska Sobota. Pridružila sta se nam tudi direktor Miklavževega zavoda g. Mitja Perš in ravnateljica s. Jožica Merlak. Maševal je duhovnik g. Franc Zorec. Pri maši so otroci sodelovali s petjem pesmic. Mali šolarji iz enote Murska Sobota so pripravili prošnje in zahvale, mali šolarji iz enote Tišina pa so pri maši ministrirali.

Tako smo se družili in skupaj preživeli lepo dopoldne, združeni ob našem proščenju.

Blažena Lavra, prosi za nas in za naš vrtec!

vzgojiteljica Nadja