Slovo od kaplana Aljaža

10. 08. 2023

V ponedeljek, 31. 7. 2023, nas je zadnjič obiskal soboški kaplan Aljaž Baša. V petih letih svojega pastoralnega delovanja v župniji je pogosto obiskal vrtec. Otrokom je prinesel svoj vesel nasmeh in Jezusov blagoslov. Večkrat je tudi daroval sveto mašo za nas. Tokrat pa smo ga povabili, da bi se mu zahvalili in se od njega poslovili, saj odhaja v župnijo Grad, kjer bo župnik. Otroci so mu zapeli nekaj pesmi, med njimi tudi Smo iz lepega kraja Prekmurja doma, in mu zaželeli, da bi se v novi župniji dobro počutil ter tam slavil Boga. Skupaj z njim smo zmolili desetko rožnega venca, da bi ga Marija spremljala in varovala. On pa je vsakega otroka posebej blagoslovil in mu podaril podobico lurške Matere Božje z Bernardko. Zapustil jim je sporočilo: “Ko boste pogledali to podobico, pomislite, da ste vi na Bernardkinem mestu, in počastite Marijo.”