Drsanje

22. 12. 2022

V čarobnem mesecu decembru, ki je poln pričakovanja in presenečenj, je do nas pricurljala novica, da so v našem mestu spet postavili drsališče. Ker v našem vrtcu vestno opravljamo naloge iz športnega programa Mali sonček, smo se tudi letos z malimi šolarji iz Murske Sobote in Tišine podali na ledeno ploskev, da jih naučimo osnov drsanja.

Vadba drsanja je trajala tri dni, vaditeljica pa je bila vzgojiteljica Marija. Večina otrok je bila prvič na ledu. Kljub temu so bili zelo spretni. Ob upoštevanju navodil so se naučili padati, vstajati in se zaustavljati. Otroci so bili ustrezno opremljeni – s čelado na glavi, v kombinezonu in debelih rokavicah. Kljub številnim padcem so se zelo imeli lepo. Pokazali so vso svojo spretnost in se ob delanju “limonic”, igri “Ali se bojite črnega moža” in raznih poligonih prav imenitno zabavali.

Zadnji dan so se otroci preizkusili še v hokeju na ledu in na koncu prejeli zaslužene medalje ter si prislužili nalepko v knjižici športnega programa Mali sonček.

Bravo, naši mali šolarji!

Liljana Obal Zrnko