Adventni čas je spet

21. 12. 2022

Z adventnim srečanjem starih staršev in staršev smo začeli pripravo na letošnje božične praznike.

Najprej smo vneto pričakovali svetega Miklavža. Peli smo mu pesmi in pisali pisma, v katerih smo obrazložili, da smo se trudili biti dobri, a nam to včasih ni uspelo. Pa nas je vseeno obiskal, nas bogato obdaril in prinesel pozdrave iz nebes. Še enkrat se mu za vse zahvaljujemo.

Sledil je praznik Brezmadežne, ko smo Mariji pripravili akademijo s petjem pesmi, flavtistke so ji zaigrale na flavtico, vzgojiteljice pa so uprizorile dogodek, ki je zaznamoval vsako življenje: angelovo oznanjenje Mariji.

Otroci po skupinah v času pričakovanja spremljamo potovanje Jožefa in Marije v Betlehem in poslušamo njune prigode, pečemo piškote, izdelujemo voščilnice, božično in novoletno dekoracijo, se učimo božičnih pesmi itd. Najpomembnejše pa je, da si v srcu pripravljamo prostor za Jezusa, ki se bo rodil.