Bralna značka

28. 04. 2023

Vsako leto otroci dobijo interne priročnike za bralno značko. V knjižnici si sposodijo knjige, starši jim doma berejo zanimive zgodbe, se z njimi učijo recitacije, igrajo prstne igre in ustvarjajo v priročnik. Otroci ob kvalitetni literaturi oblikujejo občutek za lep jezik, bogatijo besedni zaklad, odkrijejo marsikaj novega in se krasno zabavajo. Za zaključek projekta jim vzgojiteljice pripravijo presenečenje. V četrtek, 20. aprila, so jih razveselile z zanimivimi recitacijami. Otroci so prisluhnili besedilom bolj in manj poznanih avtorjev:

• Anja Štefan: Jaz počepnem, ti poskočiš,
  • Milena Bačič: Regrat lučke seje,
  • Rozka Saje: Kako se oglaša pomlad,
  • Anica Perpar: Zaklad.

Najbolj zvesti bralci so za nagrado dobili posebno priznanje. Popoldne pa so bili povabljeni v knjižnico, kjer jim je pravljičarka Metka v prekmurščini s pomočjo kamišibaja povedala pravljico Frana Milčinskega Gospod in hruška. Brati in poslušati pravljice je lepo! Namig: najlepše v naročju mamice in očka.