Glejte, trije kralji!

07. 01. 2022

V četrtek, 6. januarja 2022, smo v praznovali slovesni praznik Gospodovega razglašenja. Spominjamo se, kako so se trije kralji iz daljnih dežel oz. modri z Vzhoda, kot jih tudi poimenujemo, prišli poklonit Detetu – novorojenemu Kralju. Po poti jih je vodila zvezda, ki jim je kazala pot, v Jeruzalemu čudežno izginila, nato pa se spet prikazala pred njimi, dokler ni obstala nad krajem, kjer je bilo rojeno Dete.

Ko so našli novorojenega Kralja, so se mu poklonili, ga počastili ter mu izročili darove: zlato, ker je kralj, kadilo, ker je Bog, in miro, ker je človek. Ko so se vračali nazaj v svoje dežele, so po poti ljudem razglasili rojstvo Gospoda.

Tudi v Vrtcu Lavra smo ta dan praznovali. Blagoslovili smo vodo, sol, kadilo in kredo. Po blagoslovu sta g. župnik in g. kaplan v spremstvu zvezde, treh kraljev in g. direktorja blagoslovila vse prostore našega zavoda. Med blagoslovom po prostorih vrtca jih je spremljala pesem iz otroških ust.

Jožica Bagari