Teden mobilnosti in dan brez avtomobila v skupini Ovčke

03. 10. 2020

V skupini ovčke, smo se od 16. septembra 2020 dalje pogovarjali o vrstah prometa, si ogledovali knjige, se igrali z različnimi vozili. V petek smo se odpravili na sprehod po mestu do avtobusne postaje, si ogledali avtobuse ter poiskali modrega iz naše zgodbe. Vso pot smo opazovali prometne znake, jih opisovali in nekatere znane tudi poimenovali.

V ponedeljek, 21. septembra 2020, pa je bil za našo skupino dan kolesarjenja. V ta namen smo zaprli parkirišče pri našem vrtcu. V vrtec so si otroci pripeljali poganjalčke, tricikle, kolesa ter prinesli čelade. Da bi bilo za vse varno, smo parkirišče razdelili na tri dele, v katerih so se vozili otroci, razdeljeni glede na vrsto vozil ter sposobnosti. Starejši so kolesarili ob pomoči prometnih znakov in postavljenega slaloma, mlajši pa prosto.

Dan smo preživeli varno in prijetno.

vzg. Jožica

 

Več fotografij si lahko ogledate tukaj.