Potovanje okrog sveta

30. 10. 2020

V nedeljo, 18. oktobra 2020, smo praznovali misijonsko nedeljo. Zato smo se v četrtek, 15. oktobra 2020, skupaj z otroki podali na pot po celinah. V ta namen so bili pripravljeni celinski otočki, ki so predstavljali življenje na različnih delih sveta. Vsak otoček je imel zbrane različne predmete, ki so pomembni za življenje in bivanje ljudi, npr. glasbila, hrana, oblačila … Manjkale pa niso niti slike ljudi in živali. Nekatere predmete, ki smo si jih lahko ogledali, smo iz različnih celin dobili v dar. Npr. pisano afriško blago, ki služi ženam za prenos dojenčkov na hrbtu, indijansko ropotuljo s perjem …

Tako so otroci v sliki, besedi, pesmi in domišljiji začeli potovanje v Evropi. Najprej smo se ustavili doma, v naši deželi, kjer so jim bile stvari večinoma poznane. Ogledali smo si še nekatere predmete iz evropskih držav (npr. kastanjete iz Španije). Nato smo pot nadaljevali v Ameriko, kjer smo spoznali življenje prvotnih prebivalcev – Indijancev, si ogledali perjanico, indijansko ropotuljo. Potem nas je pot vodila v Afriko. Ob spoznavanju afriške celine smo zaigrali na afriški boben jembe in se naučili afriško pesem Ingila. Pot nas je naprej peljala proti Aziji, kjer so nam zanimivost predstavljale palčke, s katerimi jedo Kitajci, ter glasbilo dežna palica. Nato pa naprej v Avstralijo in Oceanijo! Poslušali smo šumenje valov s pomočjo oceanskega bobna. Potovanje smo zaključili z igranjem na različne instrumente, ki smo jih na tem potovanju spoznali.