V torek, 14. 6., nas je v obeh enotah vrtca obiskala salezijanska misijonarka s. Metka Kastelic. Predstavila nam je deželo, v kateri deluje, tj. Brazilijo. S seboj je pripeljala prijatelja opico in papigo ter ju predstavila v portugalščini. Otroci so si imeni hitro zapomnili, še raje pa so sodelovali pri odkrivanju predmetov iz misijonskega kovčka. Med drugim so v njem prepoznali Sv. pismo in rožni venec (glavna elementa krščanskega oznanjevanja), zdravila, globus (v obliki žoge, saj je nogomet v Braziliji izedno priljubljen) in sliko Marije iz Aparecide. Seveda pa na koncu niso manjkale niti banane, a tokrat v čokoladni obliki.

Od s. Metke smo se poslovili z Marijino pesmijo in željo, da bi bil vsak izmed nas misijonar tam, kjer živi.

Oglejte si še: https://www.facebook.com/VrtecLavra/?fref=ts