V našem vrtcu je praznik sv. Jožefa zelo slovesen dan, saj kar pet zaposlenih nosi ime po tem svetniku, Jezusovem skrbniku: s. Jožica Merlak (pedagoška vodja vrtca), Jožica Bagari (vzgojiteljica v skupini ovčke), Jožica Gomboc (kuharica), Jožica Huič (kuharska pomočnica) in Jože Jendrič (kuhar). Danes, 21. 3., smo skupaj z njimi praznovali vsi otroci in zaposleni v vrtcu. Otroci iz skupine medvedki so skupaj z vzgojiteljicama pripravili kratki nastop, in sicer so dramatizirali ljudsko pripovedko Trije metulji, ki govori o nerazdružljivih prijateljih. S. Jožica je otrokom povedala, zakaj je sv. Jožef zelo pomemben svetnik. Vzgojiteljica Jožica pa je otrokom prebrala pismo, kjer sv. Jožef otroke nagovarja, naj zapojejo pesmico in zmolijo molitev. To smo vsi skupaj naredili in tudi slavljence izročili v varstvo njihovega zavetnika sv. Jožefa. Otroci so slavljencem voščili, nato pa se razigrano razbežali v svoje igralnice, kjer jih je čakal dar slavljencev – pobarvanke s podobo sv. Jožefa, napolitanke in milni mehurčki. Slavljencem smo bili zelo hvaležni, milne mehurčke pa bomo preizkusili, ko bo sonček še topleje grel.

Nadja Pozderec

Tukaj si lahko ogledate nekaj utrinkov iz praznovanja.